Farnost, školy, knihovna

Svoz odpadu 2019

Povodňový plán

Povodne

Štítenský zpravodaj

         ZIMA 2018

Zpravodajstitna_3

Zpravodaj - archiv

Zpravodaj

Evidence pálení

Viewbanner-aspx

Počasí u nás

AladinNejméně odpadu produkují ve Štítné nad Vláří – Popově

ZLÍNSKÝ KRAJ – Známe obce a města Zlínského kraje, která vyprodukují nejméně směsného komunálního odpadu na obyvatele a rok.Představitelé nejúspěšnějších obcí a měst tak v pátek 7. září v sídle Zlínského kraje převzali Odpadového Oskara, a to za přítomnosti organizátora soutěže Milana Havla z Arniky a radní Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství Margity Balaštíkové.

Balat1_2

Balat2_2
Odpadového oskara převzala Jana Machučová, místostarostka Štítné nad Vláří - Popova (foto- Jiří Balát)

 

„Zlínský kraj považuje předcházení vzniku odpadů a správné nakládání s nimi za jednu ze svých priorit v oblasti životního prostředí a dlouhodobě podporuje snahu obcí o zlepšení nakládání s odpady a snižování produkce směsného komunálního odpadu. Jsme rádi, že se nám to daří. Zlínský kraj se v uplynulém období stal krajem s druhou nejnižší produkcí komunálních odpadů na občana a rok," říká radní Margita Balaštíková.


Umístění obcí ve Zlínském kraji - obce od 1 001 do 5 000 obyvatel
1. Štítná nad Vláří – Popov – 2 188 obyvatel – 36 kg/ob/rok
2. Pozlovice – 1 232 obyvatel – 110,7 kg/ob/rok
3. Zdounky – 2 091 obyvatel – 116,8 kg/ob/rok


„Česká republika má ve snižování objemu směsného odpadu stále rezervy. Úspěchy ve Zlínském kraji nám dokazují, že to možné je. Velmi však záleží, jak jednotlivé radnice obyvatele motivují, aby co nejlépe třídili a směsného odpadu vyhazovali co nejméně,"
říká Milan Havel, odborník na systémy odpadového hospodářství z Arniky.


Největším problémem v oblasti nakládání s odpady v České republice je vysoká produkce směsného odpadu. Protože velké množství směsného odpadu končí v popelnicích, neplníme požadavky evropské legislativy. Odpadový Oskar ukazuje starostům a veřejnosti, že dosáhnout cílů oběhového hospodářství je možné, a co všechno je možné pro to udělat. Organizátoři pro kvalifikaci do soutěže zvolili limit ve výši 150 kg vyhozeného směsného odpadu na osobu a rok. Jedná se o hodnotu, které se daří dosahovat v sousedních státech (Německo, Rakousko).

tz, s využitím tiskové zprávy spolku Arnika

 

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky | mapa stránek